wywar pivo

pivo

DŇA 30. júla 2014 sa v prihraničnom slovenskom meste Holíč otvoril nový pivovar, ktorý sa zaradil do novej vlny minipivovarov, rodiacich sa v posledných rokoch hojne v Českej, no konečne teraz aj v Slovenskej Republike. Názov Wywar symbolizuje historický odkaz mesta Holíč. Ten vedľa svojej vinárskej tradície dáva šancu menej rozvinutému, ako však ukázala už prvá navarená várka piva, veľmi obľúbenému odvetviu.

Ako prvá prišla na svet svetlá desiatka Jozef II., Ktorá zaskočí výraznou, na pivo tak nízkej stupňovitosti, plnou chuťou, a pritom je jemným osviežujúcim spoločníkom na celý večer. Ďalšie navarené pivo dostalo meno Martin podľa najstaršieho syna majiteľov pivovaru. Ide o 12° svetlý ležiak, ktorý je momentálne veľmi obľúbený v pivovarskej pivnici. O stupeň vyššie má polotmavý špeciál Ján 13°, ktorý nesie názov po majiteľovi pivovaru. Jeho žena pokračuje v poradí členov rodiny, je podľa nej nazvaný jantárový 14° ALE špeciál Anna. Toto pivo má veľmi špecifickú, výrazne horkú chuť. Určite ho rozoznáte medzi všetkými. Tešiť sa môžete na svetlý špeciál ALE Peter 16°, Vysoko stupňový svetlý špeciál Martin II. 20 °, vianočný porter Lucka 18° a ďalšie pivné špeciality.

Všetky spomínaná pivá a ďalšie pripravované pivné  špeciality možno ochutnať v našej novej  pivnici, jednoduchým pivo 2sklom oddelenej od samotného pivovaru, takže môžete s každým dúškom sledovať miesta, kde sa zrodil, zreje a tečie do Vášho pohára. Samozrejme sme nezabudli ani na hladné chvíľky, ktoré tu zaženiete napríklad domácou pizzou viacerých druhov, pripravenú vyhláseným majstrom pizzarom v peci na dreve.
Ďalším príjemným miestom, taktiež v areály rodiny Kadlecových, kde môžete pivo Wywar pravidelné stretávať, je už zavedená Reštaurácia Jozef II., ktorá je len pár metrov od pivovaru.
Okrem našej pivárne a reštaurácia Vám radi dodáme naše pivo do Vašej krčmy, na Vašu akciu alebo priamo domov.

Tešíme sa na Vás. Dobrú chuť a daj boh šťastie.

 

znaka-zhorieFirma je držiteľom značky “Regionálny produkt Záhorie”

Cieľom značky je podpora miestnych výrobcov, producentov a poskytovateľov služieb, ktorí vytvárajú hodnoty, ktoré sú pre región charakteristické a majú v ňom svoju tradíciu.

http://www.regionalneprodukty.sk/

 

 

Holíčsky Pivovar Wywar  wywar 2

Bratislavka 20D

90851 Holíč

Telefón: +421 34 668 2400

Email: info@holicskypivovar.sk

Web: www.holicskypivovar.sk

   

 

Zatiaľ nehodnotené

Ohodnoťte firmu